OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II

Olympus OM-D E-M5 Mark II on väike ja võimekas hübriidkaamera, mille kohta leiab põhjaliku ülevaate Photopointi ajaveebist ja ma ei peatuks pikemalt erinevatel nuppudel, ketastel ja tehnilistel detailidel, vaid räägin veidi enda kogemusest ja näitan pilte, mis tehtud said. Et alles hiljuti avanes mul võimalus testida Fujifilm X-T10 hübriidkaamerat, siis järgevas ülevaates ma paratamatult võrdlen just neid kahte.

Kõigepealt esmamulje puhtalt välimuse põhjal. Katsudes on  Olympus OM-D E-M5 Mark II raskem kui Fujifilm X-T10, kuigi numbrid väidavad, et vaid 88 grammi ja mõõtudelt ka vaid mõne millimeetrine erinevus.

Strateegilised mõõdud

kaal: 469 g

kõrgus: 85 mm

laius: 123,7 mm

sügavus: 44,5 mm

Käes hoida on mugav. Olympusel on parema käe pöidla jaoks mõnus toetuspunkt tekitatud. Sinna, kus filmikaameral on vinnastamise hoob. Ma arvan, et igal fotograafil on mingi hetk tekkinud igatsus vana filmikaamera järgi ja nii olen ka mina Olympus OM-2n uhke omanik. Välimuselt on need kaks ikka päris sarnased ja mulle see meeldib. Mõnus pisike retrokas.

Koos kaameraga sain enda kasutusse kaks objektiivi: 17mm f/1.8 ja 14-42mm f/3.5-5.6 EZ ja see suum oli kõige kompaktsem objektiiv, mida ma kunagi näinud olen. See läks nii mõnusalt pisikeseks, et puhtalt selle omaduse pärast eelistasin kuhugi minnes suumiga pildistada, kuigi oma töös kasutan ainult fiksobjektiive.

Kui X-T10 juures kippusid mind pildistamisel tagaküljele jäävad nupud väga segama, siis OM-D E-M5 Mark II seda muret ei olnud. Nupud olid kuidagi loogilisemalt ära paigutatud, kuid ahastama ajas väga võõras ja harjumatu lüliti pildiotsija kõrval, millest sai muuta eesmise ja tagumise valikuratta funktsiooni. Ja need funktsioonid olid need kõige olulisemad, st ava, säri, ISO. Ma ei harjunudki sellega ära, et kõiki ei saa muuta selle lüliti ühes asendis. Kui see on võimalik ümber seadistada, siis kaoks ära selle kaamera suurim miinus minu silmis. Ma üldse ei imestaks, kui see tõesti on seadistatav, sest menüü tundus lõputu. Kui juba miinustest rääkida, siis lülitasin kohe esimese asjana välja ekraani puutetundlikuse, kuid see on juba maitse asi vist.

Olympus OM-D E-M5 Mark II suur ja selge LCD-ekraan on välja keeratav ja see mugav omadus jäi juba Fujifilm X-T10 puhul meelde ning läks aktiivselt käiku.

Meeldivaks üllatuseks oli automaatse teravustamise kiirus ja pildistabilisaator, mis olid suureks plussiks tantsija pildistamisel.

Koos veedetud nädala jooksul sai tehtud veel ka igapäevast tööd, st toote- ja reklaamfotosid.

 

1/125 sec at f/2,5, ISO 800
1/125 sec at f/2,5, ISO 800

 

1/125 sec at f/6,3, ISO 100

 

 

1/80 sec at f/6,3, ISO 100

Panin Olympus OM-D E-M5 Mark II mõnuga veel proovile tehes reportaaži enda päevast. Kandsin kaamerat kaasas ärkamisest magama minekuni ja pildistasin väga erinevates oludes ja tingimustes. See oli nüüd see koht, kus proovisin järgi ka kaamera pakutud režiimid ja filtrid. Olympus sai kõigega veatult hakkama.

Väike, kompakne, kerge, lihtne, kiire. Väike ja tubli! Kui ma varem teadsin, et ühel hetkel ma endale hübriidkaamerat tahan, siis see kogemus tegi otsustamise ainult keerulisemaks, sest nüüd on järgi proovitud juba kaks võimekat tegijat.

Jaga postitust :

More Posts