Kõige lihtsam torditegu

Ma ei saa öelda, et ma laisk inimene olen. Pigem mitte, aga mugav olen küll.  Kui mõnikord tuleb kiirelt midagi maitsvat ja ilusat lauale panna ning küpsetamiseks aega (või viitsimist…) ei ole, aga torti on vaja, siis on sellisteks hetkedeks “hädaabi tort” ehk lihtne naked cake.
Vaja läheb Eesti Leivatööstuse tordipõhja, kreeka jogurtit, kodujuustu, vahukoort, mett, mahla või kanget kohvi ja värskeid marju/puuvilju.

Selle konkreetse koogi jaoks kasutasin 1,5 tordipõhja, kuid osavamad suudavad kindlasti paksu tordipõhja ka kolmeks lõigata. Mina tegin laisalt pooleks ja jäid lihtsalt paksemad kihid. Kõrgema koogi jaoks oleks võinud kõik neli juppi ära kasutada. Ehk siis lõika tordipõhi/põhjad pooleks ja niisuta mahla või kange kohviga. Sega kokku pakk kodujuustu ja kreeka jogurt ning maitsesta meega.  Lisa segule vahustatud vahukoor. Nüüd lao tordipõhjast tekkinud niisutatud kihid ja kokku segatud kreem vaheldumisi ja lisa ka meelepäraseid marju või puuvilju iga kihi vahele ning kaunista lahkelt veel marjadega. Lihtne, kiire, maitsev!

Jaga postitust :

More Posts