Hall

Hall on neutraalne ja akromaatiline värv, mida nimetatakse ka „ilma värvuseta värviks“. Kujutab endast musta ja valge üleminekut. Suurepärane taustatoon, mis tõstab esile teised värvid. Hallil on väidetavalt 256 erinevat inimsilmale eristuvat varjundit. Erinevate hallide toonide omavaheline kombineerimine loob huvitavaid varjunüansse. Suurepärane värv visuaalsete effektidega mängimiseks.

Hallile on omane konservatiivsus, igavus, depressiivsus, ka elegantsus, aga mitte kunagi glamuursus. Ta pole iial tähelepanu keskpunktis, sest on liialt turvaline värv. Suures koguses halli võib põhjustada kurbust ja üksindust. Hall on üldjuhul emotsionaalselt täiesti neutraalne, meeleolutu. Sõltuvalt assotsiatsioonidest võib hall tekitada apaatsust ja igavust.

Mida lähemal on hall mustale, seda dramaatilisem ja saladuslikum see on. Mida heledam on hall, seda elavam ja valgustavam ta on. Hall on liikumatu, stabiilne, jäik ja seeläbi mõjub rahustavalt. Selle omaduste hulka kuuluvad ka vaikus, reserveeritus. See ei stimuleeri ega eruta. Hall pole ei positiivne ega negatiivne ning vihjab seetõttu segadusele. Lisaks on sellele iseärased vanus (tolm, hallid juuksed), intelligentsus, tehnoloogia, varjud ja töö.

Jaga postitust :

More Posts