oranž

Me tajume maailma oma viie meelega – nägemise, kuulmise, haistmise, maitsmise ja kompimise abil,  kusjuures 80% informatsioonist saame just nägemismeele kaudu. Värv on esimene asi, mida me asjade juures tähele paneme. Põhivärvidel, olenemata varjundist või toonist, on just neile omased ja universaalsed psühholoogilised omadused. Neist igaühel on potensiaalne positiivne või negatiivne psühholoogiline mõju ning milline konkreetne mõju luuakse, sõltub juba värvikombinatsioonist. Valesid värve pole olemas – me ei reageeri vaid ühele värvile, vaid värvikombinatsioonile. Me elame värvilises maailmas ja erinevad värvid on meie elus niivõrd loomulikud, et laseme ennast neist mõjutada enesele teadmata. Need mõjutavad nii meie emotsioone, tundmusi kui ka kehalisi aistinguid.

Rääkides värvide psühholoogilisest mõjust, siis see tuleneb neile omasest võimest tekitada emotsioone, luua meeleolu, lasta meil tunda end mugavalt või vastupidi – hoopis ärritada. Värvide mõju on üsna individuaalne, kuigi võib mitmele uuringutele toetudes luua välja ühesuguseid tendentse. Enesetunnet mõjutab värvide soojus-külmus, kergus-raskus, ergutavus, rahustavus ja muu taoline. Mida küllastunumalt, kromaatilisemalt, intensiivsemalt värvi toon avaldub, seda tugevam on ka efekt.

ORANZ

Oranžil on väga huvitav psühholoogiline mõju, kuna ta on punase ja kollase segu ning kannab endas punase jõulisust ja ägedust koos kollase sõbralikkuse ja rõõmuga. Vastuolulisem kui ükski teine ​​värv. Lõbus ja dünaamiline värv, mis tihtipeale tekitab tugevaid emotsioone- sa kas armastad või vihkad seda. Motiveeriv värv, mis annab positiivse hoiaku ja süstib entusiasmi ning loob disainis ja kujunduses lõbususe ja vabaduse tunde.

Oranž on kõige toretsevam värv. Sümboliseerib energiat, vitaalsust, elurõõmu, seiklusi, soojust ja head tervist. Värv, mida seostatakse just lõbusate aegade ja õnnelike päevadega. Julge, inspireeriv, optimistlik, ere, lõbus ja sõbralik. Oranž on punasest mängulisem. Tal on lustlik, lapselik külg. Selles värvis ei ole mitte midagi rahulikku.

Samas võib puhas oranž viidata ka halvale maitsele ja ei jäta eriti tõsiselt võetavat muljet.

Erinevad oranži toonid mõjuvad samuti erinevalt. Tumedam oranž tekitab füüsilise mugavuse ja kindlustunde, heledam on rahustav ja tervislik.

Jaga postitust :

More Posts